top of page
הז'אנר הארץ-ישראלי ואביזריהו
גדעון עפרת

הברית הזו עדיין שרירה פה ושם במחוזותינו – ולאו דווקא בחוגי הימין – והיא, אמנם, מייצרת יצירות הממשיכות בדרכים שונות במסורת הסוגה הנדונה: וראו ציורי הנוף של מיכאל קובנר, אלון פורת, אילן ברוך, דבי קמפבל, משה קסירר ואחרים

 זית ושמים אפורים
לי רמון

כבר בציוריו המוקדמים בגליל, במרכז הציור תמיד הופיע - עץ הזית. בודד, בקבוצות או בכרם. בחלק מהציורים נראים כלי עבודת המסיק והמוסקים העמלים על מלאכתם או נחים בצילו. העץ נצבע בירוק אפרפר, מסביבו הצמחיה בירוק רענן, פרחים מנקדים את הירוק. ברקע, הנוף נפרש למרחק, שמיים תכולים ועננה לבנה משייטת מעל.

שעתו של הטמבל
אפרת פלד-שדה

ביצירה "הריקוד", (שצוירה בהשראת יצירתו של אנרי מאטיס), נראית קבוצת חלוצים העוטים כובעי טמבל, החלוצים מתוארים בסכמטיות, נטולי אפיונים אישיים, נעים בצעדי ריקוד. האדום העז שברקע הוא אולי אזכור לרוח הסוציאליזם שהביאה אותם לכאן

שכנות
אחמד כנעאן

אחד הפחדים המשמעותיים בקרבה לאחר הוא טשטוש וויתור על הזהות העצמית. התערוכה "שכנות" מציגה שיתוף פעולה בין אחמד כנעאן מתמרה ומשה קסירר מיודפת, שני אמנים, בני אותו דור המדברים בשפה אמנותית דומה אולם קסירר וכנעאן בעלי זהות מובהקת ושונה. שני האמנים מושפעים מן העבר, מן המסורת ומן התרבות עליה גדלו והשפעות אלה נכרות באמנותם.

משה קסירר
יעל מוסינזון

תחושת השייכות שלו למקום היא נרכשת, וקיימת בה אותה התפעמות ורעננות המאפשרת לצופה, עירוני או כפרי, ישראלי או זר, להיכבש בקסמיי המקום.

אציל הנפש ועצי הזית
פרופ רומן כצמן

לא בכל מיתולוגיה ולא אצל כל אמן אפשר להבחין במיתוס היסוד, כלומר זה שמאחד ומצמיח את כל האחרים, אבל אצלך אני חשתי אותו בצורה של אדם כעץ השדה. זה זכרון היסוד של האדם, וגם הנבואה שלו.

המוציא שמן מן הארץ
שושי נורמן

ההנאה מהיצירות של קסירר היא קודם כל הנאה אסטטית אולם קיים בעבודות עומק וישנם רבדי קריאה נוספים של רעיונות ואידיאולוגיות שמשה מבקש להעביר דרך האמנות.

משה קסירר מצייר כבר כמה שנים ציורים גליליים בדרך כלל הנושא העיקרי הוא הזית.

אפיק השקעה?
דני דר
 

הצייר משה קסירר לדוגמה עשוי להפוך לרובין הבא כי רואים ביצירותיו ייחוד וסגנון שיתפוס. יש ביקוש אדיר ליצירותיו ומשקיעים מוכנים להוציא עליהן גם 40 אלף שקל".

משה קסירר - צייר
אורנה אורן

בעזרת שכבות הצבע המרובות והעבודה האיטית והמתמשכת  מתקבלות יצירות עשירות, רבות פנים ומשתנות, הגורמות לציורים להראות מוארים מבפנים, מרצדים וחיים, בעלי נוכחות כובשת המעלה שאלות אודות שלווה ואחווה בארץ התנ"ך.

זמן גלילי
זיוה בר

יש כאן איזושהי הקבלה בין צייריה הראשונים של ארץ ישראל בשנות העשרים כנחום גוטמן או ראובן רובין. אפילו דמות הערבי חוזרת כאן כסמל לחיים המחוברים לפשטות, לאדמה ולחיים הצנועים.

מתווים בגליל
איילת לטוביץ

בעזרת שכבות הצבע המרובות והעבודה האיטית והמתמשכת  מתקבלות יצירות עשירות, רבות פנים ומשתנות, הגורמות לציורים להראות מוארים מבפנים, מרצדים וחיים, בעלי נוכחות כובשת המעלה שאלות אודות שלווה ואחווה בארץ התנ"ך.

שייכות
יהודית כנרי

קסירר הוא חלק מקבוצת אמנים שיצירתם האמנותית מנותקת מהשיח האמנותי שרווח כיום בארץ, לא נושאים אפוקליפטיים ולא התעסקות באחר ובאמן אלא מבט אישי על הנוף הגלילי והזית.

הדרך הביתה
שלומי שוורצבר

משה קסירר עסק בעבר בענף הפרסום והאינטרנט - הגרעין הקשה של עולם הצרכנות והחומרנות. לאחר שנים של עבודה ולימודים בתל אביב, החליט ''למרוד'' במציאות העירונית בה חי ועבר לגור בישוב יודפת

bottom of page